(ВИДЕО) Љуљ му донесе нов пехар на Реал, па се „здроби“ од плачење

Серхио Љуљ вечерва го освои 21. трофеј со Реал Мадрид, а повторно тој беше најзаслужен за него.

За помалку од 20 минути на вечерашното финале од Суперкупот на Шпанија, постигна 24 поени, голем дел од нив во клучните моменти кога Реал бркаше и направи пресврт со серија од 19-4 во последните шест минути.

Искусниот плејмејкер имаше шут од поле 8/11 што е уште еден доказ за неговата вредност за овој тим на Реал.

Целиот текст и видеото погледнете ги на следниот ЛИНК.