(ВИДЕО) Ливерпул не игра добро, но победува

Лидерот на премиерлигашката табела Ливерпул ја задржа предноста пред ривалите за шампионската титула по победата на гостувањето кај Брајтон со 1-0.

Ова беше далеку од најдобрите изданија на „црвените“ оваа сезона, но на крајот се бројат бодовите. Стрелец на единствениот гол беше Мохамед Салах во 53. минута од пеналот кој сам го изнуди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар