ВИДЕО: ЛеванГОЛски е магионичар – еден потег доволен за ремек дело од гол

По првиот дел во Леверкузен, гостите од Минхен апсолутно доминираат и имаат убедлива предност од 0:5.

„Фармацевтите“ на овој натпревар се непрепознатливи, а Баерн Минхен ги тероризира од секој можен агол и напад.

Левандовски по првиот дел постигна два гола во 4. и 30. минута, потоа стрелци беа уште и Милер и два гола на Гнабри. Постоеше можност тоа водство да биде уште поголемо по првиот де.

Еден од головите на Левандовски е вистинско ремек дело.