ВИДЕО: Левандовски го предизвика Ѓоковиќ – ова мора да го направиш!

Ако во минатото предизвик кои играчите си го префрлаа едни на други беше поливање со ледена вода, сега во тренд е нешто сосема друго.

Bottle Cap Challenge“ е предизвик во кој се отвара стаклено шише од пиво, вино или шампањско, а спортистите веќе скоро сите го прифаќаат предизвикот.

Полскиот интернационалец Роберт Левандовски успеа да симне плутена тапа од шампањско, а за следен чекор го предизвика првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ да го направи истото.

 

View this post on Instagram

 

#bottlecapchallenge version 🍾😂😜🤙 I nominate @djokernole & @da_27 😁

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on