ВИДЕО: Левандовски го предизвика Ѓоковиќ – ова мора да го направиш!

Ако во минатото предизвик кои играчите си го префрлаа едни на други беше поливање со ледена вода, сега во тренд е нешто сосема друго.

Bottle Cap Challenge“ е предизвик во кој се отвара стаклено шише од пиво, вино или шампањско, а спортистите веќе скоро сите го прифаќаат предизвикот.

Полскиот интернационалец Роберт Левандовски успеа да симне плутена тапа од шампањско, а за следен чекор го предизвика првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ да го направи истото.

 

View this post on Instagram

 

#bottlecapchallenge version 🍾😂😜🤙 I nominate @djokernole & @da_27 😁

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!

(ФОТО) Каков лик: На прозивка на клубот се појави со торба со реклама на порно сајт

Побрз од Формула 1 – Volkswagen ID.R со нов рекорд на Гудвуд

(ВИДЕО) Стариџ скршен од тага