(ВИДЕО) Летаа боксови во НБА: Жестока тепачка меѓи Ибака и Крис

Дуелот кој се одигра изминатата ноќ во НБА помеѓу Кливленд и Торонто го одбележа жестока тепачка на теренот.

Крилниот центар на Торонто, Ибака и кошаркарот на Кливленд, Маркус Крис се степаа во текот на третата четвртина, па и двајцата заработија исклучување.