(ВИДЕО) Летаа боксови во НБА: Жестока тепачка меѓи Ибака и Крис

Дуелот кој се одигра изминатата ноќ во НБА помеѓу Кливленд и Торонто го одбележа жестока тепачка на теренот.

Крилниот центар на Торонто, Ибака и кошаркарот на Кливленд, Маркус Крис се степаа во текот на третата четвртина, па и двајцата заработија исклучување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Херојско второ полувреме за МЗТ Скопје во Сараево кое им донесе победа во АБА2

(ВИДЕО)Харден постави нов рекорд и влезе во историјата на НБА: Зад себе ги остави Брајант и Џордан

КРАЛОТ СЕ НАЛУТИ: Леброн си ја кажа својата мака по последниот пораз

ВИДЕО: Навивачката група „Фантоми“ знаеше како да го пречека Кожув по победата над МЗТ

Во најава интересен Мундобаскет: Ждрепката ги даде групите за Кина 2019

Во МЗТ Скопје гневни – испратија соопштение до МВР: До кога вака?

Ударна вест од кошарката: Олимпијакос доаѓа во АБА лигата?

Гостивар победата ја посвети на загинатите, па по мечот порача: Вечерва и НБА тим да гостуваше, ќе беше поразен

Аеродромска славеничка песна во Градски парк се ори: Шампионот на колена