(ВИДЕО) Леброн бркаше навивачи, па сам ја победи Индијана

Првата ѕвезда на Лос Анџелес Лејкерс се врати во тимот по суспензијата од еден натпревар и веднаш покажа колкаво е неговото значење.

Шампионот од 2020 година триумфираше кај Индиаја со 124-116, а Леброн Џејмс беше убедливо најефикасен на натпреварот, постигнувајќи 39 поени, плус 5 скока и 6 асистенции.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.