(ВИДЕО) Кристијано Роналдо на денешниот тренинг си доведе специјален гостин

Кристијано Роналдо како што е познато во средината на тековната седмица се врати на тренинзите на Јувентус.

Меѓу играчите на „старата дама“ кои денес тренираа имаше и еден изненадувачки гости кој беше во придружба на Португалецот.

Имено Роналдо денес со себе го поведе и синот Кристијано Јуниор а откако заврши главниот дел од тренингот тие двајца тренираа заедно.

Роналдо и неговиот син направиле неколку вежби од трчање, Кристијано сениор на Инстаграмс е пофали со своите тркачки способности.

View this post on Instagram

Explode mode 💥💨

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on