ВИДЕО: Кралот за првпат во новата опрема – Леброн тргна со ЛА Лејкерс

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс се пофали дека големото засилување, Леброн Џејмс го одработи првиот тренинг.

Задоволството од првиот работен ден во новиот клуб не го криешени нито „кралот“ кој на социјалните мрежи сподели фотографии од жолто-виолетовиот дрес за време на официјалното фотографирање пред стартот на новата сезона.

Навивачите со нетрпение го очекуваат стартот на новата сезона во НБА и возбодувањата кои што и тоа како ќе следат ако се погледне што се случуваше летово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Вакво нешто може само на Ол Стар – Забивање за кое долго време ќе се зборува!

(ВИДЕО) Спектакл во Шарлот, тимот на Леброн дојде до победата, МВП титулата кај Дурант

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме