(ВИДЕО) Крај на маките: Барса го продаде играчот што го спаси Реал од „петарда“ на Бернабе

Еден од најпозајмуваните фудбалери на Барселона последните години, Мунир Ел Хадади конечно си замина од Камп Ноу.

За нешто повеќе од еден милион евра, тој е продаден на Севиља која сезонава е еден од конкурентите за шампионската титула во Ла Лига. Мунир беше сензација во 2014 година кога дебитираше во првиот тим на Барса, а потоа и во шпанската репрезентација, но не успеа да се развие како што се очекуваше и не се избори за место во екипата.

И покрај тоа што имаше многу ѕвездени моменти, навивачите не му го забораваат промашувањето од дуелот против Реал Мадрид во ноември 2015 година на Бернабе кога го спаси „кралскиот клуб“ од пораз од 0-5. Пике тогаш жестоко му се налути, како Барса да губи со 4-0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Легендарниот играч на Јунајтед дециден: Можеме и без Погба

„Сините“ добија зелено светло: Дерби му дозволи на Лампард да преговара со Челзи!

На „Топчиите“ им е итно: Арсенал понуди 30.000.000 евра за првото засилување

Европскиот првак вложува во иднината: Ливерпул го купува „новиот Ван Дајк“

Популарниот Цапар се враќа на сцена: Канатларовски доби селекторска функција

Звучи лудо, но намерите се сериозни: Алиоски од следната сезона ќе игра со Тоти!?

Еден од најискусните го напушта Вардар и се сели во Вележ од Мостар

(ФОТО) Папараците добија „бинго“: Го фотнаа газето на Георгина од неверојатен кадар

„Театарот на соништата“ повеќе не е сон за фудбалерите: Го одбил Јунајтед иако му понудил повеќе пари