ВИДЕО: Кошмарно извртување на Хулкенберг: Извадете ме брзо, гори болидот!

Иако мирен старт на стартноцелната рамнина, ужасен и кошмарен момент кон средината на првиот круг.

Болидот на Нико Хулкенберг страшно се преврте, веднаш се запали и веднаш беше повикано безбедносно возило, а според зборовите на Хулкенберг, дел од пожарот влегол и во неговиот бокс во болидот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!