ВИДЕО: Кошмарно извртување на Хулкенберг: Извадете ме брзо, гори болидот!

Иако мирен старт на стартноцелната рамнина, ужасен и кошмарен момент кон средината на првиот круг.

Болидот на Нико Хулкенберг страшно се преврте, веднаш се запали и веднаш беше повикано безбедносно возило, а според зборовите на Хулкенберг, дел од пожарот влегол и во неговиот бокс во болидот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Се уште буди кошмари – како изгледа кацигата на Лауда од кобниот Нирбургринг

Фетел има едно очекување од Леклер на патеката и со тоа јавно му испрати порака

Волф го поздрави најзаслужниот за „опструкциите“ кон Ферари!

Кими е цар – со два три збора ја објасни лудата ноќ на ФИА забавата

(ВИДЕО) Срамно однесување на Раиконен, „мртов“ пијан се појави да ја прими наградата

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Хамилтон живее опасно: Една недела по новата шампионска титула, доживеал несреќа

Сабине Кем открива зошто Шумахер се држи во тајност: Сакам да му исполнам една желба!

Бријаторе: Формула 1 без Алонсо сега ќе биде како Реал без Роналдо!