(ВИДЕО) Комендија во Грција: Ваков циркус нема ни во селска лига

Кошаркарите на Олимпијакос одбија да се појават денес на првиот меч од плеј-офот во грчката А1 лига.

Олимпијакос и Панатинаикос требаа да ги одмерат силите во 1/4финалето, но тимот од Пиреја си го исполни ветувањето и си остана на зборот дека нема да се појави.