(ВИДЕО) Комендија во Грција: Ваков циркус нема ни во селска лига

Кошаркарите на Олимпијакос одбија да се појават денес на првиот меч од плеј-офот во грчката А1 лига.

Олимпијакос и Панатинаикос требаа да ги одмерат силите во 1/4финалето, но тимот од Пиреја си го исполни ветувањето и си остана на зборот дека нема да се појави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црвена Звезда го победи Партизан за 2:1 – „црвено-белите“ на чекор од титула

Томпсон на долга рехабилитација – што сега со неговиот договор во Голден Стејт?

Зад новиот НБА шампион стои Македонец

МВП на финалето од НБА со тажна животна приказна

Торонто испиша историја – нов НБА шампион

Титулата се врати во Аеродром: МЗТ му удри „метла“ на Работнички за седми трофеј во историјата

Баркли посочи со прст кон виновникот за повредата на Кеј-Ди

ВИДЕО: Драмата во Пионир резултираше со тројка на Партизан: Раде Загорац како Кецман!

Нено Димитријевиќ сепак се повлече од НБА драфтот во кој требаше да учествува