(ВИДЕО) Кој му бил идол на Перо Антиќ, како Шакота го забележал, за титулата со АЕК…

Претседателот на КФСМ, Перо Антиќ денеска беше гостин во седмата епизода од подкастот на кошаркарот на Армани а негов поранешен соиграч од Олимпијакос, Кајл Хајнс – „Тhe players“ во кој зборуваше за многу теми за кои ретко говорел во животот.

Една од нив е во врска со неговите кошаркарски идоли во кариерата. Малкумина знаат дека првиот од нив е поранешниот македонски репрезентативец и играч на Работнички, Дејан Јовановски.

Целата вест може да ја прочитате на следниот ЛИНК.