ВИДЕО: Кога стариот ќе се налути – Пешиќ го прати својот кошаркар во соблекувални пред полувреме

Кошаркарите на Барселона, ос тварија нова победа во шпанското првенство, против Андора нагости со 82:79, но со доста маки.

Домаќинот беше тврд орев, кој во првиот дел имаше и предност од 14 поени.

Тренерот на Барселона, Свето Пешиќ, и покрај резултатското заостанување на не говиот тим, имаше еден потег кој повеќе зборува за тој момент, отколку победата.

Тој при крајот на првиот дел, одлучи Кевин Серафан да го испрати во соблекувалните.

Францускиот играч ги прекршил правилата на однесување, што Пешиќ неможел да ги прифати, па го отстрани од тимот. Кошаркарот мирно ја прифати одлуката на неговиот тренер, а екипата до крајот успеа да направи пресврт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон