(ВИДЕО) Кога оди – оди: Уште една магија на Дончиќ

Далас се врати на победничките патеки по триумфот над Голден Стејт на мечот на кој повторно блескаше еден од најдобрите европски кошаркари Лука Дончиќ.

За само 28 минути постигна 39 поени, а некои од неговите потези ги распаметија љубителите на кошарката кои го следеа мечот.

Целиот текст и потегот на Дончиќ погледнете ги на следниот ЛИНК.