ВИДЕО: Кога Надал вака ќе се израдува – поенот мора навистина да е спектакуларен

Рафаел Надал игра одлично на Вимблдон годинава, иако тоа не е негова преферирана подлога, сепак игра перфектно во досегашниот тек од турнирот.

На мечот против португалскиот тенисер Жоао Соуса, Надал имаше еден долг поен против противникот, што на крајот изнуди и офации.

Надал беше толку многу среќен, што изгледаше како веќе да го добил мечот, а тоа беше само еден обичен и регуларен поен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон