ВИДЕО: Кога ќе се смири овој човек – сега влезе во бизарен конфликт со судијата

Лошото момче Ник Кирјос, уште еднаш ги изненади навивачите со неговото несоодветно однесување кога е на терен.

Тој неколкупати влезе во бизарен инцидент против главниот судија кој не му дозволу да му донесат чист пешкир.

Кирјос на турнирот Канада Опен, загуби од британскиот тенисер Кајл Едмунд (6:3/6:4), направи скандал и повеќекратно расправање со судијата.

Не ми е дозволено да станам од столчето“. На крајот, тој доби казна поради неговите навредливи зборови.