(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

Во пресрет на фајнал-фор турнирот во Келн и во период кога судбината на Вардар беше и се уште е најнеизвесна, се појави нова песна со цел да ги поддржи ракометарите во последните два меча од сезоната во Лигата на шампионите.

Александар Митевски и Екипа „АСОВИ“ направија римејк на познатиот хит „Признавам“ на Маријан и Роасан во навивачка песна за Вардар под наслов „Вардаре, не те оставаме“.

Кога во светот на спортот не е невообичаено клубовите кои тонат да бидат заборавени и оставени од сите со исклучок на дел од најверните навивачи, ова е само еден доказ дека Вардар е повеќе од обичен клуб, бидејќи во вакви тешки моменти ги обедини сите искрени љубители на спортот и фанови на црвено-црната боја да соберат сили и да направат неколку иницијативи за да го спасат европскиот првак.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Ина – една од најубавите македонски спортистки која плени со сексапил

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија