ВИДЕО: Кирјос на тимскиот колега при тајм-аут му рече дека играл како Новак Ѓоковиќ

Тејлор Фриц и Ник Кирјос ги победија Стив Џонсон и Доминик Тим со 7:5, 6:1 во мечот на двојки, а помеѓу еден тајм аут, Кирјос изусти нешто многу инт ересно.

Тој секогаш знае да ги провоцира сите противници против кого игра, но кога некој ќе реши да го пофали, тоа навистина го мисли.

За неговиот ритерн мисли дека е перфектен: „Ретернирам навистина добро, како Новак Ѓоковиќ“, беа зборовите на контроверзниот Кирјос.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто сега е полесно да се освојат сите четири Гренд слема? Федерер го има одговорот

(ВИДЕО) Хорор во Мајами: Шпански тенисер колабираше на теренот!

Федерер и Ѓоковиќ се избегнаа, ама пак имаат тежок пат во Мајами

Федерер не е претерано разочаран, нагласи дека се радува на тоа што следува

Рафаел Надал го откажа мечот, Федерер во финале!

Нема крај на проблемите: Надал се откажа од Мастерсот во Мајами

Надал со една изјава ги загрижи своите навивачи – можно е и да не се игра класикото против Федерер

Федерер без загубен сет до полуфиналето на Индијан Велс

Ѓоковиќ незадоволен по елиминацијата, но го најави следниот чекор