ВИДЕО: Кирјос на тимскиот колега при тајм-аут му рече дека играл како Новак Ѓоковиќ

Тејлор Фриц и Ник Кирјос ги победија Стив Џонсон и Доминик Тим со 7:5, 6:1 во мечот на двојки, а помеѓу еден тајм аут, Кирјос изусти нешто многу инт ересно.

Тој секогаш знае да ги провоцира сите противници против кого игра, но кога некој ќе реши да го пофали, тоа навистина го мисли.

За неговиот ритерн мисли дека е перфектен: „Ретернирам навистина добро, како Новак Ѓоковиќ“, беа зборовите на контроверзниот Кирјос.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!