(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Плејмејкерот на Голден Стејт Вориорс Стеф Кари го имитираше Џејмс Харден во мечот против Сакраменто Кингс.

Кари изведе „степбек“ кој е карактеристичен за Харден, но судиите останаа затекнати и досудија чекори, додека на Харден често знаат да му прогледаат низ прсти.

Кари потоа со рацете го гестикулираше бројот 13 кој го носи Харден и дека судиите не требало да досудат чекори.

„Го видов тој потег еднаш или два пати. Се обидов и јас. Очигледно судиите се збунија, знаеја дека тоа треба да биде некој друг, па свиреа чекори“, изјави кошаркарот на Вориорс и додаде:

„Не го смислив тоа однапред. Се случи во текот на играта, се обидов, свиреа чекори и тоа е тоа“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков мајстор е Лука Дончиќ – има податок кој го става на рамниште со Леброн Џејмс!

Фантастична партија на Кузма, Милвоки ги запре Хјустон и Харден, ново брилијантно издание на Дончиќ

(ВИДЕО) Каков „ѕвер“ е Србинот: Постигна трипл-дабл и даде неверојатен кош за победа

ВИДЕО: Лејкерс победи кај Далас – Дончиќ покажа дека не е само тројкаш и дека знае да забие

(ВИДЕО) Екс тренерот на Карпош Соколи до своите играчи: Крвта ќе ви испијам, мртви сте утре, ги соблековте гаќите

Мега-засилување за вицешампионот: Самарџиски слета во Аеродром

ВИДЕО: Далас загуби – Лука Дончиќ направи „штета“ надвор од теренот

Кошаркарот на Партизан со исповед: По поразот од Ц. Звезда ми дојде навивач со пиштол

(ВИДЕО) Сите се вчудоневидени – Дали ова е најголемата грешка кој сте ја виделе !?