(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Плејмејкерот на Голден Стејт Вориорс Стеф Кари го имитираше Џејмс Харден во мечот против Сакраменто Кингс.

Кари изведе „степбек“ кој е карактеристичен за Харден, но судиите останаа затекнати и досудија чекори, додека на Харден често знаат да му прогледаат низ прсти.

Кари потоа со рацете го гестикулираше бројот 13 кој го носи Харден и дека судиите не требало да досудат чекори.

„Го видов тој потег еднаш или два пати. Се обидов и јас. Очигледно судиите се збунија, знаеја дека тоа треба да биде некој друг, па свиреа чекори“, изјави кошаркарот на Вориорс и додаде:

„Не го смислив тоа однапред. Се случи во текот на играта, се обидов, свиреа чекори и тоа е тоа“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перо Антиќ каков што ретко го имате видено

(ВИДЕО) „Воините“ никогаш не се предаваат, добија загубен натпревар

Работнички со порака по назначувањето на Антиќ за претседател на КФМ

Блокотехна со пеколен финиш се враќаше од негатива и изненадување против Кожув

(ФОТО ВЕСТ) Каевски прв му честиташе на Перо Антиќ

Перо Антиќ: Со добра стратегија и програма ќе ја вратиме кошарката на вистинскиот пат

Перо Антиќ е нов претседател на МКФ

Официјално: Северна стана и македонската кошарка

ВИДЕО: Кога стариот ќе се налути – Пешиќ го прати својот кошаркар во соблекувални пред полувреме