ВИДЕО: Какво голчиште на Стоилов – без да погледне кон голот на Фленсбург

Вардар во самиот финиш од мечот има водство против германскиот тим на Фленсбург.

Ова за Вардар е буквално прв натпревар сезонава, бидејки првите два им беа откажани, но Вардар е мотивиран и има водство во Скопје.

Еден од најубавите погодоци вечерва го постигна Столе Стоилов, кој проигран од соиграчот, со големо чувство и одлична шрауба, ја смести топката во голот на гостите.