(ВИДЕО) Каква чест: Путин дојде во Дагестан да го поздрави шампионот!

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа се сретна со светскиот шампион во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов и тоа во Дагестан каде живее борачот.

Нурмагомедов го натера Дистен Поарие да го предаде мечот и на тој начин заврши уште една доминантна борба. Се славеше на улиците на Дагестан, а славјето го зголеми лично Путин кој се сретна и со Хабиб и со неговиот татко.