(ВИДЕО) Каков „ѕвер“ е Србинот: Постигна трипл-дабл и даде неверојатен кош за победа

Изминатата ноќ во Мајами беше виден неверојатен меч кој го реши Србинот Никола Јокиќ кој погоди тежок флоутер на 2.4 секеунд пред крајот на мечот во пад преку центарот Хита Бема Адебајо.

Токму Јоќи беше и најзаслужен за победата на својот Денвер над Мајами од 103-99, со 29 поени, 11 скока и 10 асистенции со што оствари нов трипл-дабл.

„Тоа е мој шут, го сакам флоутерот, сите видови на флоутер“ изјави по мечот Никола за кој овој трипл-дабл против Мајами беше четврти сезонава, а 20. во кариерата.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков мајстор е Лука Дончиќ – има податок кој го става на рамниште со Леброн Џејмс!

Фантастична партија на Кузма, Милвоки ги запре Хјустон и Харден, ново брилијантно издание на Дончиќ

ВИДЕО: Лејкерс победи кај Далас – Дончиќ покажа дека не е само тројкаш и дека знае да забие

(ВИДЕО) Екс тренерот на Карпош Соколи до своите играчи: Крвта ќе ви испијам, мртви сте утре, ги соблековте гаќите

(ВИДЕО) Кари го глумеше Харден, судиите останаа затекнати и збунети

Мега-засилување за вицешампионот: Самарџиски слета во Аеродром

ВИДЕО: Далас загуби – Лука Дончиќ направи „штета“ надвор од теренот

Кошаркарот на Партизан со исповед: По поразот од Ц. Звезда ми дојде навивач со пиштол

(ВИДЕО) Сите се вчудоневидени – Дали ова е најголемата грешка кој сте ја виделе !?