(ВИДЕО) Каков Леброн – Дончиќ му „залепи“ страшна двојна „банана“ на Џејмс

Лос Анџелес Лејкерс синоќе во својот „Стејпал Центар“ слава над Далас Маверикс со резултат од 114-103.

Своја ноќ немаше одличното руки на Далас, Лука Дончиќ, но првата четвртина ја одбележа двојната блокада врз Леброн Џејмс.

Сепак на младиот Словенец не му одеше ноќта и запиша само 6 поени со мног лош шут од поле (2/13). Од друга страна пак Џејмс го заврши мечот со 28 поени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија