(ВИДЕО) Каков голман имаше Вардар: Милосављев ја има одбраната на сезоната во ЛШ

Македонскиот првак Вардар ја освои титулата во Лигата на шампионите, но како што минува времето, ги освојува сите почести и индивидуални награди во ова натпреварување.

Едно од нив му припадна на голманот Дејан Милосављев чија интервенција е избрана за најатрактивна сезонава во Лигата на шампионите.

Станува збор за финалето во Келн, против Веспрем, кога српскиот голман на три минути пред крајот одбрани зицер и го трасираше патот на нашиот клуб кон титулата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар