ВИДЕО: Каков безобразлук на Павков – во 90 минута ќе му ја скршеше ногата на Сане

Фудбалерот на Црвена Звезда и репрезентативец на Србија, на вечерашната пријателска средба против Германија (1:1), имаше еден крајно некоректен гест кон фудбалерот на Сити, Лерој Сане.

Иако ова беше пријателска средба, сепак на крајот од мечот страстите се запалија непотребно.

При еден дуел, Павков, само тој знае дали случајно или намерно, згазна врз ногата на Сане, па наместо да му се извини, тој го оттурна по тој фаул, а судијата не се двоумеше да му го покаже патот кон соблекувалната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се одмотува клопчето: Погба побарал да почне преговори со Реал

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!