ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Шпанија има 100% учинок кога се во прашање дуелите против репрезентацијата на Македонија, но ајде вечерва да го пробиеме тој црн податок.

Македонија вечерва се соочува против силната Шпанија, во битка за победа и пласман во следната фаза од Мундијалот во Германија и Данска.

Последниот дуел со Шпанија на големите првенства го игравме во 2017 година на СП, каде имавме игра, но на крајот немавме резултат, повторно бевме поразени (29:25).

На Македонија и е потребна трета победа во групата за да обезбеди пласман во следната фаза, па ни преостанува уште вечерашната рунда со „фуријата“ и последната шанса во групата против Исланд за неколку дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите