ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Шпанија има 100% учинок кога се во прашање дуелите против репрезентацијата на Македонија, но ајде вечерва да го пробиеме тој црн податок.

Македонија вечерва се соочува против силната Шпанија, во битка за победа и пласман во следната фаза од Мундијалот во Германија и Данска.

Последниот дуел со Шпанија на големите првенства го игравме во 2017 година на СП, каде имавме игра, но на крајот немавме резултат, повторно бевме поразени (29:25).

На Македонија и е потребна трета победа во групата за да обезбеди пласман во следната фаза, па ни преостанува уште вечерашната рунда со „фуријата“ и последната шанса во групата против Исланд за неколку дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Хаос во Баку: Се крена капак од шахта, го уништи болидот на Вилијамс

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8