(ВИДЕО) Јокиќ си тера по старо, нов трипл-дабл и лесна победа над Оклахома

Никола Јокиќ игра на високо ниво, но Денвер продолжува по системот топло-ладно. Во мечот со Оклахома се обиде да ги разигра своите соиграчи и тие да „проработат“, a на крајот тоа резултираше со победа над Тандерс со 126:96 и нов трипл-дабл за српскиот центар.

Јокиќ стигна до својот 49-ти трипл-дабл во кариерата…

Целиот текст и видеата можете да ги видите ТУКА.