(ВИДЕО) Јокиќ се врати, ама Денвер доживеа сензационален пораз

Најдобриот играч во НБА лигата во претходните две сезони Никола Јокиќ се врати во тимот на Денвер по паузата од три натпревари, но се покажа среќен за својот тим.

Нагетс доживеаја пораз на домашен терен од Детроит со 108-110 што е еднакво на сензација ако се знае дека Пистонс се најлош тим на Истокот и втор најслаб во лигата со биланс 4/15 (пред овој меч имаа само три победи).

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.