(ВИДЕО) Јокиќ блиску до квадрипл-дабл, но Денвер загуби од Бруклин

Српскиот репрезентативен центар одигра уште еден извонреден индивидуален натпревар, но не успеа да му помогне на својот тим да дојде до победата.

Бруклин Нетс на домашен терен славеше со 122-118, на крилјата на Кевин Дурант кој постигна 34 поени, 13 асистенции и девет скока.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.