(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Селекторот на германската репрезентација Јоаким Лев, меѓу останатото, со години е препознатлив по некои чудни гестови додека ги следи натпреварите од клупата, гестови од кои многумина се згрозени, па нема потреба од подетално објаснување, бидејќи многумина веќе знаат за што станува збор.

Еден таков детал беше виден и синоќа за време на пријателскиот натпревар помеѓу Германија и Србија во Волфсбург.

Како што можете да видите во прилогот, Лев најпрво со прст ги чепкаше забите, а потоа, со истата рака, се поздрави со својот најдобар играч на синоќешниот натпревар, Лирој Сане.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар