(ВИДЕО) Јапонците направија страшна акција, но Борко е несовладлив

Македонија во овие моменти го игра првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Германија и Данска, а противник на нашите ракометари е репрезентацијата на Јапонија.

Иако Јапонците важат за аутсајдери во мечот со нашата репрезентација, сепак тие покажаа дека не се воопшто наивна репрезентација, што го прикажаа во еден напад, кога нивната брзина дојде до израз, а успеаја да направат и „цепелин“, но сето тоа беше залудно кога Борко Ристовски ја осуети нивната намера и не им дозволи на Јапонците атрактивно да го завршат нивниот одличен напад.

BOorkocep

Што им фати Борко на јапонските ракометари… БРАВО!!!!

Gepostet von Спортисимо Македонисимо am Freitag, 11. Januar 2019

Борко Ристовски досега за 20 минути игра собра 10 одбрани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство