(ВИДЕО) Интер го остави Милан без ЛШ: Пандев и Џенова остануваат во Серија А

Екипата на Интер со многу мака или многу повеќе среќа успеа да се избори за пласман во Лигата на шампионите за следната сезона.

„Нераѕурите“ цел меч се мачеа со Емоли, за да во 51. минута Кеита погоди за 1-0. Десет минути подоцна Икарди промаши пенал, па казната брзо стигна откако гостите во 76. минута израмнија преку Траоре.

Во 81. минута Наигола стрелаше за ново водство од 2-1, а во 90. минута Емоли погоди пречка за да во следниот напад Интер го постави конечниот резултат на мечот од 3-1 преку Брозовиќ.

Па така Емоли е тимот кој се сели во Серија Б, додека Џенова на нашиот Горан Пандев со ремито кај Фиорентина се спаси од испаѓање.

Во ЛШ оди и Аталанта која славеше кај Сасуоло со 3-1, додека победата на Милан кај  СПАЛ од 2-3 беше пирова.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Перу два пати постигна гол, но ВАР системот ја спаси Венецуела

Играчот на Челзи имал непријатна епизода: Менаџерот ме крадеше, сакав да се откажам од фудбалот

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари