(ВИДЕО) Ина – една од најубавите македонски спортистки која плени со сексапил

Името на Ина Десковска на многумина можеби не им значи нешто, но таа со својот сексапил и убавина зрачи на сите страни.

Станува збор за млада и надежната џудиска. На прв поглед изгледа како убава, фина и кротка девојка, но сепак таа е вистински шампион и борец.

„Тренирам џудо 10 години и сум шампион на Македонија во сениорска конкуренција. Од мала се занимавам со боречки вештини. Планирам да одам на европски купови, а желба ми е да бидам и тренер“ изјави Ина.

Проследете го видео прилогот за емисијата „Ексклузив“: