(ВИДЕО) Им ги „скина главите“ на каталонците и предизвика скандал

Реал Мадрид заслужено стигна до триумфот во шпанското првенство по триумфот против Барселона во финалната серија, но четвртиот меч што се одигра вечерва го одбележа еден потег на францускиот репрезентативец Фабиен Козер.

Во финишот од натпреварот, тој постигна тројка со која го однесе својот тим на 79-70 и ја запечати судбината на Барса, а потоа, враќајќи се кон својата половина, со гестикулација покажа дека на противникот му е отсечена главата, а со тоа и дека е познат новиот шампион.

Целиот текст и гестот на Козер погледнете го на следниот ЛИНК.