(ВИДЕО) ХОРОР во Германија: Во тешка ситуација итно префрлена во болница

Натпреварувањето во санкање во Светскиот Куп во германски Конигсе го одбележа тешка несреќа на Русинката Викторија Демченко (23) кој во тешка ситуација беше пренесена во локална болница.
Младата Русинка во еден момент изгуби контрола над санката и удри со глава во ледената површина, а потоа и во ледената ограда.
Несреќната натпреварувачка во санкање во несвесна ситуација и со тешки повреди на главата беше итно пренесена во болница. Според првите вести нејзината ситуација е стабилна, но и понатаму тешка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Перо Антиќ застана на чело на Олимпискиот совет на МОК

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед