(ВИДЕО) ХОРОР во Германија: Во тешка ситуација итно префрлена во болница

Натпреварувањето во санкање во Светскиот Куп во германски Конигсе го одбележа тешка несреќа на Русинката Викторија Демченко (23) кој во тешка ситуација беше пренесена во локална болница.
Младата Русинка во еден момент изгуби контрола над санката и удри со глава во ледената површина, а потоа и во ледената ограда.
Несреќната натпреварувачка во санкање во несвесна ситуација и со тешки повреди на главата беше итно пренесена во болница. Според првите вести нејзината ситуација е стабилна, но и понатаму тешка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посакуван расплет: Македонија во група во Љубљана, ќе играме и против Турција на Јошко

Екс играч на МЗТ додека со својот клуб се борел за опстанок барал да оди на одмор со Дара Бубамара

(ВИДЕО) ДРАМА во Банско: Бугарите три часа спасуваа македонски сноубордери

Мекгрегор го нарече Хабиб кучка, а овој му возврати со фотографија која ќе го здоболи Ирецот

Радувај се Македонија: Одбојкарската репрезентација оди на Европско првенство

Шведска ни праги голема услуга – го победија Азербејџан и не носат чекор напред за пласман на ЕП

(ВИДЕО) Шокантна снимка: ММА борец по 20 секунди сам си ја скрши ногата

Сите можни калкулации пред утрешнотo „финале“ за одбојкарите за пласман на ЕП

Европското првенство е се подалеку, Македонија поразена во Запорожје од Украина