(ВИДЕО) Хаос на тренингот на Интер: Нераѕурите тренираа на олуја!

Репрезентативната пауза заврши, а екипата на Интер се комплетираше и почна со заедничките тренинзи.

View this post on Instagram

HARD WORK IN THE POURING RAIN! 🌧⚽️🏃🏻‍♂️ #Inter #ForzaInter #Training #Rain #Football

A post shared by Inter (@inter) on

Но, пред да се случи тоа, Антонио Конте на оние кои немаа други обврски им приреди вистински пекол.

Додека во базата на клубот владееше олуја, строгиот стручњак не дозволи пауза, туку ги натера фудбалерите да тренираат во такви услови.