ВИДЕО: Хамилтон го молеше „натрапникот“ Вил Смит: Те молам ослободи ме, мора да возам!

Со оглед на тоа дека Луис Хамилтон е личен и голем пријател со прославениот актер Вил Смит, денеска приредија неверојатни сцени во една од просториите во кои престојуваат овој ГП викенд луѓето од Мерцедес.

Вил Смит е специјален гостин на германската екипа за последната трка од Ф1 сезоната, во која Хамилтон ја зграби титулата, овие двајца на своите фанови им приредија интересни сцени.

Вил Смит го врза Луис Хамилтон за столче и си правеа свое шоу кое го споделија со јавноста..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Моќен изглед: Ферари го претстави болидот за новата сезона!

„Протекоа“ големи вести за Шумахер: Со приватен хеликоптер пренесен во вилата на Мајорка

Хорнер му даде јасно предупредување на Фетел за новиот колега Леклер

(ФОТО) Во пресрет на новата сезона – Формула 1 го доби еден од најубавите болиди во историјата на спортот

Мик Шумахер сподели интересна анегдота со неговиот татко – разговор кој се уште го памети

Ферари му испрати интересна порака на Хамилтон за новата сезона

Нова заблуда или реално очекување – Фетел тврди дека Ферари сега ги има „состојките“ да го добие Мерцедес

Победите на Дакар 2019 заминаа кај Ал-Атијах, Прајс и Николаев

Ферари го победи Мерцедес надвор од патеките – Мик Шумахер дел од нивната возачка академија!