ВИДЕО: Хамилтон го молеше „натрапникот“ Вил Смит: Те молам ослободи ме, мора да возам!

Со оглед на тоа дека Луис Хамилтон е личен и голем пријател со прославениот актер Вил Смит, денеска приредија неверојатни сцени во една од просториите во кои престојуваат овој ГП викенд луѓето од Мерцедес.

Вил Смит е специјален гостин на германската екипа за последната трка од Ф1 сезоната, во која Хамилтон ја зграби титулата, овие двајца на своите фанови им приредија интересни сцени.

Вил Смит го врза Луис Хамилтон за столче и си правеа свое шоу кое го споделија со јавноста..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Се уште буди кошмари – како изгледа кацигата на Лауда од кобниот Нирбургринг

Фетел има едно очекување од Леклер на патеката и со тоа јавно му испрати порака

Волф го поздрави најзаслужниот за „опструкциите“ кон Ферари!

Кими е цар – со два три збора ја објасни лудата ноќ на ФИА забавата

(ВИДЕО) Срамно однесување на Раиконен, „мртов“ пијан се појави да ја прими наградата

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Хамилтон живее опасно: Една недела по новата шампионска титула, доживеал несреќа

Сабине Кем открива зошто Шумахер се држи во тајност: Сакам да му исполнам една желба!

Бријаторе: Формула 1 без Алонсо сега ќе биде како Реал без Роналдо!