(ВИДЕО) Хабиб не мирува – за малку ќе се испотепаше со Дијаз надвор од рингот

Еден од најпознатите ММА борци на денешницата, Хабиб Нурмагомедов повторно не мирува.

Дагестанецот и Нејт Дијаз повторно се појавија во публиката за време на еден ММА настан. Тие го следеа УФЦ 239 и беа премногу близу.

Имено двајцата почнаа да разменуваат навреди, а безбедносните служби влегоа за да спречат физичко изнудување. Пред неколку недели си разменуваа навреди на социјалните мрежи и беше јасно дека нема да седат мирни ако се сретнат во живо.

Дијаз беше принуден да го смени своето место, а по неколку минити реши да ја напушти салата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!

(ФОТО) Каков лик: На прозивка на клубот се појави со торба со реклама на порно сајт

ВИДЕО: Левандовски го предизвика Ѓоковиќ – ова мора да го направиш!

Побрз од Формула 1 – Volkswagen ID.R со нов рекорд на Гудвуд