(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

Хабиб Нурмагомедов синоќа повторно скокна во рингот, но овојпат со цел да му помогне на својот братучед кој доби брутален нокаут.

Родата на УФЦ ѕвездата, Шамил Завуров се бореше против Мансур Барнауи на натпреварување кое го организираше ММА. На овој турнир учество зедоа 32 борци, а братучедот на Хабиб претрпе брутален нокаут и така наславно го заврши настапот на ова натпреварување.

Покрај рингот беше и Хабиб кој веднаш скокна за да му помогне. Завуров беше бе свест на неколку моменти, а Хабиб заедно со докторите реагираа брзо и  се заврши бес последици.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка

Од АМСС со реакција: Шокирани сме од ова што се случи во нашите простории..