ВИДЕО: Гоооооол, неее…. Обамејанг го промаши невозможото

Арсенал денеска оствари триумф на домашен терен против екипата на Њукасл со 2;0, но дел од навивачите на овој клуб, се уште се чудат како можеше Обамејанг да утне чист гол при резултат 0:0.

Избраниците на Микел Артета го продолжуваат победничкиот марш на табелата, а денеска настрада Њукасл, меч кој можеше да биде и поефикасен за домашниот тим.