ВИДЕО: Голманот на Арсенал во солзи по освоеното финале во ФА Купот

Арсенал попладнево освои уште еден ФА Куп, каде што се неприкосновени пред конкуренцијата, а во финалето го совладаа Челси со 2:1.

По крајот на натпреварот, крајно емотивно беше за голманот на Арсенал, Емилијано Лопез, кој прсна во солзи и неможеше да даде целосно интервју.

Не можам да зборувам во моментот. Поради моето семејство, не можам да зборувам во моментов“, истакна Мартинез.