(ВИДЕО) Голема чест: Двајца Македонци во идеалниот тим на колото во ЛШ

ЕХФ вообичаено, ден по комплетирањето на тековното коло го прави идеалниот тим.

Па така сосема заслужено, во идеалниот тим на 4. коло од Лигата на шампионите, се најдоа двајца македонски репрезентативци.

На голот е Никола Митревски кој блескаше помеѓу стативите на  Порто во мечот со Пик Сегед, а имаш и една неверојатна одбрана.

Друштво на Митревски му прави и Стојанче Стоилов кој во победата над Фленсбург имаше одличен меч кој го заврши со 8 погодоци.

Очекувано и заслужено. Стојанче Стоилов меѓу најдобрите седум играчи на 4. коло од ЕХФ лигата на шампионите. Погледнете…

Gepostet von RK Vardar 1961 am Freitag, 16. Oktober 2020