ВИДЕО: Ѓоковиќ со сочни пцовки, па мораше да реагира судијата

Новак Ѓоковиќ повторно имаше проблеми во својот последен натпревар за репрезентацијата на Германија.

Дејвис куп репрезентацијата на Србија загуби од Германија во дубл конкуренција, но за нив не е се загубено, но сепак, сега не зависи се само од нив за пласман во следната фаза, иако Ѓоковиќ излезе добро на крај со Ленард Штруф.

Во сенка на нивните калкулации, беше повторно односот на Новак Ѓоковиќ на теренот, кој повторно беше нотиран од судиите.

Во излив на бес во еден момент, Ѓоковиќ реши сочно да изнесе некои зборови на кои судијата реагираше, па му испрати предупредување.