(ВИДЕО) Ѓоковиќ се изнервира, навивач го удри со топче во главата

Новак Ѓоковиќ ја мина првата пречка на Мастерсот во Индијан Велс откако го победи Фратанџело со 2-0.

Но, мечот имаше и трето полувреме бидејќи по него српскиот ас застана да подели автограми на своите фанови. Додека го правеше тоа, од трибината долета топче и го погоди во главата.

Не беше тоа тежок удар, но очигледно е дека Новак се изнервира и веднаш замина во соблекувална.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!