ВИДЕО: Ѓоковиќ елиминиран од Доха – неговата реакција по последниот поен на Баутиста е хит

Новак Ѓоковиќ е елиминиран во полуфиналето од турнирот во Доха, каде беше совладан од 24. тенисер во светот, Роберто Баутиста Агут со 3:6, 7:6(6), 6:4, по исцрпувачкиот меч кој го имаа.

Српскиот тенисер даваше се од себе во клучните моменти, но сепак Баутиста денеска беше незапирлив и заслужено се пласираше во финале.

По победничкиот поен на Баутиста, Ѓоковиќ имаше интересна гримаса, што најдобро ја отслика неговата безидејност во овој меч, како да беше изненаден од перформансот на неговиот ривал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Новаче, па ти играш фудбал – тенисерот од Србија во улогата на Кристијано Роналдо

Методот кој е единствен правец кон успехот во тенисот – тоа го објасни Тони Надал

Ѓоковиќ: Не сакам да се креираат тенизии помеѓу мене и Надал и Федерер

Зошто сега е полесно да се освојат сите четири Гренд слема? Федерер го има одговорот

(ВИДЕО) Хорор во Мајами: Шпански тенисер колабираше на теренот!

Федерер и Ѓоковиќ се избегнаа, ама пак имаат тежок пат во Мајами

Федерер не е претерано разочаран, нагласи дека се радува на тоа што следува

Рафаел Надал го откажа мечот, Федерер во финале!

Нема крај на проблемите: Надал се откажа од Мастерсот во Мајами