ВИДЕО: Ги тепа противниците како од шега, се бања во снег, а од нејзиниот изглед ќе останете без здив

Преубавата Мариана Калерги едноставно одзива здив од својата убавина и нејзиното извајано тело, но зад нејзиното лице се крие многу повеќе.

Имено, Мариана Калерги е шампион во тајалнски бокс, но сепак нејзините борби многумина ги пратат и поради нејзиниот изглед.

Успешната грчка боксерка е родена во Атина, а популарноста во својата татковина ја должи и на „жешките“ фотографии кои ги споделува на својот профил на „Инстаграм“.

Често може да се види во тамошните медиуми, мошне е популарна, а минатата година „заработи“ и повик за да учествува во реалото шоу „Сурвивор“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

10 членови на клубот „Д Стронгест“ од Кисела Вода во Рим освоија 15 медали

ФОТО: Екс девојката на Тајгер Вудс која бeше секс бомба – спасена од сигурна смрт, давала сексуални услуги за хероин

(ВИДЕО) Имало циркус на Велодром: Нејмар му го извади пенисот на фудбалер на Марсеј

Србија во шок: Кошаркар се фрли од зграда поради комар

ФОТО: Рома не одолеа на предизвикот – се пошегува со косата на Фелаини!

Пнеуматик го заокружи проектот ,,Поддржуваме безбедна иднина” за 2018 година

(ФОТО) Беше голем талент, но ја прекина кариерата на 19 години: Што и да направев, сите гледаа во моите огромни гради

ВИДЕО: Роналдо лошо фаќа – топчето ја погоди Георгина во глава

Сениорите и младинците на КК „Ангели“ од Кисела Вода ги победија противниците