(ВИДЕО) Георгина го остави Роналдо и неговата награда во втор план

Кристијано Роналдо минува мини одмор во Дубаи во друштво на деца и неговата партнерка Георгина Родригез.

Роналдо вечерва ја доби наградите Глоуб Фудбал каде беше прогласен за најдобар играч на векот.

Португалецот пристигна на церемонијата заедно со Георгина и неговиот најстар син.

Секако, Георгина изгледаше гламурозно. Присутните гледаа повеќе во неа отколку во Роналдо поради провокативната тоалета која што ја носеше со долг шлиц од страна