ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

Боксерот од Британија, Тајсон Фјури, успеа да го нокаутира германскиот борец Том Шварц, со што ја одбрани титулата во тешка категорија.

Момчето родено во Манчестер, дуелот го заврши во втората рунда со нокаут кон противникот пред 9.000 луѓе во арената во Лас Вегас.

Беше тоа добар удар, дојдов овде да приредам шоу, па се надевам дека уживавте како и јас“, порача Фјури, па најави лов на Дионте Валдер.

Ќе боксувам уште еднаш оваа година, а следната година тргнувам во лов на Вајлдер“, порача Фјури.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола

Ваучер – ФИЈАСКО: Сите се незадоволни – прстите вперени во АМС