ВИДЕО: Филип Лазаров е дечко за посебни мисии и копирање на увежбани цепелини!

На првиота подготвителен меч против Србија, Филип Лазаров постигна еден атрактивен цепелин, потпомогнат од неговите соиграчи.

Скоро идентичен цепелин Лазаров постигна и на вчерашниот меч против селекцијата на Јапонија, овој пат асистент беше неговиот брат и капитен на репрезентацијата, Кире Лазаров.

Акцијата беше скоро идентична, како да беше увежбана..

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Душебајев: Добро знам која е Македонија – сите си мислат ќе биде лесно, ама нема да е така

ВИДЕО: Како беше пред две години против Шпанија: Еуфорија, цепелини… но немаше резултат на крај!

Голема вест од Македонија за Гоце Георгиевски во Германија

Горгиевски: Почетокот на СП е очекуван и според планот

Вечерва правдата на Македонија против Шпанија ќе ја дели Салах

Кире Лазаров: Кај секој поединец од нас треба да проработи инатот

Србија со деби триумф на Мундијалот – соседите мораа да прават пресврт против Кореја

ФОТО: Ивано Балиќ со една реченица предизвика еуфорија – Хрватите помислија дека прави кам-бек!

Вујовиќ „удри“ по Раул: Изгледа како едвај да чека да заврши Светското првенство