ВИДЕО: Федерер не се согласува со Надал за она што го направи Кирјос во Акапулко

По поразот на Рафаел Надал во Акапулко од Ник Кирјос, се случи една интересна ситуација.

Шпанецот веднаш го обвини контроверзниот Кирјос дека нема никаква почит кон луѓето на трибини кои ги гледаа и дека тој мора да го корегира својот бунтовнички однос.

Веднаш потоа Кирјос му врати на Надал дека воопшто не го засегаат неговите коментари, пред се дека Надал не знаел ништо за неговиот карактер.

А сега во одбрана на Кирјос застана „мастерот“ во овој спорт, Роџер Федерер.

На споменатиот натпревар Кирјос – Надал, Ник Кирјос сервираше од рака и сакаше да го изненади Шпанецот, по што настана дискусијата по мечот дека тој мора сериозно да го промени својот однос и кон играчите, но Федерер го поддржа тоа.

Зошто да не, тоа е добра тактична замисла, поготово кога вашиот противник стои далеку зад основната линија. Проблем е што тоа малку кој се обидува да го прави на тренинзите, па е тешко да се изведе на терен. Ако промашите, може да изгледате смешно, затоа пробајте, но бидете внимателни“, констатира Федерер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија

Надал го растури Вердаско и се пласира во полуфинале – оди на 9 титула во Рим

Федерер му предаде меч на Циципас, но во Рим разочарани од начинот на кој Федекс ги известил

(ВИДЕО) Кирјос пак го фати лудилото – почна да фрла столици на теренот

ВИДЕО: Мега глупост на Кирјос – фрли столче и го напушти теренот

Кирјос со доста остри тонови за Ѓоковиќ: Доколку на следниот меч го победам, знам како ќе славам!

Надал: Федерер нема што да бара на Ролан Гарос!